Sauny

sauny fińskie
Sauny fińskie - sauny prywatne
(zwane inaczej SAUNĄ SUCHĄ) jest formą naprzemiennych kąpieli ciepło-zimnych, które naturalnie poprawiają odporność naszego organizmu. Sauna fińska – charakteryzuje się bardzo wysoką temperaturą (nawet do 110 oC) oraz relatywnie niską wilgotnością powietrza (15-30%). Pod wpływem tych warunków ciało ulega silnemu poceniu się i w ten sposób następuje samoczynne oczyszczenie organizmu z toksyn. Wydzielany przy tej okazji pot może bez przeszkód odparować, natomiast chłodzące działanie skraplającej się na zimnym ciele (w porównaniu z otoczeniem) pary wodnej, zapobiega przegrzewaniu się skóry. Tradycyjna sauna fińska wykonana jest z naturalnego drewna (kabina, ławy, oparcia, zagłówki, obudowy), a źródłem ciepła jest piec elektryczny lub opalany drewnem.
sauny
Sauny IR (infrared) – na podczerwień
w skrócie SAUNY IR (zwana inaczej sauną na podczerwień) – jest, podobnie jak przy saunie fińskiej, formą naprzemiennych kąpieli ciepło-zimnych, gdzie tradycyjne piece zastąpiono promiennikami, które emitują rozgrzewające ciało promienie podczerwone (IR). Promienie te wnikają w głąb w ciało (do 4 cm) co daje uczucie ciepła (można powiedzieć) od wewnątrz, czyli bez konieczności wytwarzania wysokiej temperatury powietrza wewnątrz kabiny. Korzystanie z SAUNY IR (podobnie, jak w przypadku sauny suchej) podnosi wydolność układu krążenia, oczyszcza organizm z toksyn, wpływa kojąco w stanach depresyjnych. Sauna na podczerwień jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny fińskiej. W związku z tym SAUNA IR jest szczególnie polecana osobom z pękającymi naczynkami, tzw. „pajączkami” na skórze. Kolejną zaletą SAUNY IR jest to, iż można ją połączyć z tradycyjną sauną fińską. W takim przypadku wystarczy zainstalować zarówno tradycyjny piec (jak w saunie fińskiej)m jak i promienniki na podczerwień. W ten prosty sposób otrzymamy tzw. „2w1”, czyli, w zależności od potrzeby, można uruchomić albo saunę suchą, albo saunę IR…
gwieździste niebo
Gwieździste niebo
– z technicznego punktu widzenia to wiązka światłowodów sterowana za pomocą zdalnego pilota. Mamy możliwość ustawienia natężenia oraz sposobu zmiany koloru. Efektami sterujemy samodzielnie w zależności od indywidualnych preferencji, czy nastroju chwili. W ten sposób można wyczarować spektakl efektów świetlnych imitujący gwiezdną galaktykę lub rozgwieżdżone nocą niebo…
piec do saun
Piece do saun
– są głównym źródłem ciepła w saunach fińskich. W saunach do zastosowania wewnątrz budynków, czyli w prywatnych domach mieszkalnych lub na ośrodkach publicznych, zastosowanie mają piece elektryczne. Piece te są łatwe w obsłudze, a koszt ich eksploatacji jest stosunkowo niewielki. Moc każdego pieca dobierana jest indywidualnie i uzależniona jest od kubatury kabiny saunowej. Piece o mocy do 3 kW mogą mieć zasilanie jednofazowe, natomiast większe – wymagają przyłącza trójfazowego. Piec składa się z obudowy, mechanizmu zasilania, sterownika, grzałek i kamieni, które akumulują ciepło. Jeśli rozgrzane kamienie polejemy wodą z cebra – natychmiast powstaje para wodna, dlatego też zaleca się szczególną ostrożność w odmierzaniu ilości polewanej wody (do tego służą chochle dołączone do zestawu akcesoriów).
akcesoria do saun
Akcesoria do saun
– to zestaw przyrządów niezbędny podczas zabiegów saunowych, w skład których wchodzą: termohigrometr, klepsydra, ceber, chochla, aromat zapachowy.
WP_20140815_011
Inne
– jesteśmy producentem saun fińskich i saun IR. Naszym podstawowym materiałem jest DREWNO, które nie ma przed nami żadnych tajemnic Dlatego dla naszych Klientów produkujemy również: HUŚTAWKI ogrodowe, ALTANY, DOMKI OGRODOWE, DOMKI GOSPODARCZE, DREWUTNIE oraz DREWNIANE DOMKI letniskowe lub całoroczne.
BEZPŁATNA WYCENA